Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı

 

nikonGözünüzün önüne bir film karesi getirin. Anne – babanızın çocukluk zamanlarına doğru bir yolculuğa çıkın şimdi. Birçok güzel an heba olup gitmiş, hatıralardan silinmiş durumda artık.
Anılarda kalan dönemlerde anı fotoğraflamak zor ve meşakkatli bir süreçti.
Peki ya şimdi? İstediğimiz her anı fotoğraflayabiliyor, hatta kamera sayesinde o anı tekrar tekrar yaşama şansı elde edebiliyoruz.
Sizce reklam şirketleri, yapım şirketleri, televizyonlar, sinema filmleri ve dizi setlerinde çekilen tüm görüntüler için kaç yetişmiş elemana ihtiyaç vardır?
Fotoğrafçılık alanı artık sadece fotoğraf çekebilme becerisi değil, mizansen kurgusunu ve enstantane bilgisini yorumlayabilmek.

Bakmakla görmek arasında fark olduğunu düşünüyorsanız, dünyaya bir aracıyla bakarak bu dünyayı tanımak ve tanıtmak istiyorsanız bu programı seçmelisiniz.

Fotoğraf ve Kameramanlık programı mezunları, fotoğrafçılık ve kameramanlık sektörünün reklamcılık, prodüksiyon, televizyonculuk, sinema gibi alanların yanı sıra özel ve kamu kuruluşlarının halkla ilişkiler ve tanıtım departmanları, tüm bakanlıkların özel kalem ve halkla ilişkiler alanlarındaki iş imkanlarından yararlanabilmektedir.

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programının amacı bilimsel yöntemler ışığında Fotoğrafçılık ve Kameramanlık hizmetlerini gerçekleştirecek nitelikli, iyi yetişmiş, etik değerlere sahip elemanları yetiştirmektir. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık adı altında açılan  bu programdan mezun olan öğrenciler Fotoğraf ve Kamera Teknikeri unvanıyla özel ve kamu sektöründe istihdam edebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir