Köy Okuluna 1 TL’ye Tadilat

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi son sınıf öğrencileri, okulu bitirebilmeleri için Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi nedeniyle şart koşulan sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında çeşitli projeler gerçekleştiriyor. Bazı öğrenciler ise arkadaşlarından 1’er lira toplayarak köy okulunu tadilattan geçirip baştan sona yeniledi.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıfta eğitim gören 5 öğrenci, önce fakültelerinde ve yurtta birlikte kaldıkları arkadaşlarından 1’er lira toplayarak bütçe oluşturdu, ardından ise bazı firmaların da sponsorluk desteği ile Battalgazi ilçesindeki Boran İlkokulu’nu tadilattan geçirdi. Öğrenciler, okulun boyama işlerini ise kendileri üstlenerek duvarları ve demir korkulukları boyadı.
tt
İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Yasemin Keskin Yılmaz, “Bu sene İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencilerimize dekanımız Prof. Dr. Metin Işık’ın ricası ve talebiyle Topluma Hizmet Uygulamaları Dersini müfredatlarına ekledik. Öğrencilerimizden mezun olmaları için açıkçası sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmelerini istedik. Bu bağlamda projelerimiz devam ediyor. Bugünkü projemiz köy okullarına yönelik gerçekleştirdiğimiz ‘Okul boyama, okul tadilatı projesi.’ Ekip liderimiz son sınıf öğrencisi Fatih Deveci, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’ndeki her öğrenciden ve Kredi Yurtlar Kurumu erkek öğrenci yurdunda kalan öğrencilerden 1’er lira toplamak koşuluyla elde ettiği bütçeyle Battalgazi ilçemizdeki Boran İlkokulu’nu tadilat amaçlı yeniliyorlar. Proje kapsamında işbirliği yaptıkları Türk Kızılayı Malatya Şubesi ile birlikte öğrencilerimizin giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılayacaklar.” şeklinde bilgi verdi.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencisi ve ekip lideri Fatih Deveci ise sosyal sorumluluk projesini 5 arkadaşı ile birlikte yürüttüğünü anlatarak, projenin bütçesini oluşturmak için arkadaşlarından 1’er lira yardım topladıklarını belirtti.

Sponsor firmaların da destek verdiği proje kapsamında öğrenciler okulun dış duvarını, bahçe korkuluk demirlerini, sınıf kapılarını boyayarak tadilattan geçirdi. Perdeleri yenileyen öğrenciler, okulun ihtiyacı olan eğitim araç ve gereçlerini de temin etti.

KAYNAK: http://www.haberler.com