Sakarya’da Ağaçlar Kitap Açtı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri sosyal sorumluluk proje kapsamında kitap okuma farkındalığını oluşturmak için bir etkinlik düzenledi.

 

sakarya-da-agaclar-kitap-acti-8380606_x_o

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri sosyal sorumluluk proje kapsamında kitap okuma farkındalığını oluşturmak için bir etkinlik düzenledi. Öğrenciler, ağaçlara astıkları kitapları ücretsiz dağıttı.

SAÜ Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri vatandaşları okumaya teşvik etmek amacıyla Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde ağaçlara astıkları kitaplarla okuma farkındalığını oluşturmak için bir etkinlik düzenledi. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte projeyi tanıtan SAÜ Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Bölüm Başkanı Yakup Köseoğlu, “Bu bir ders kapsamında yapılan sosyal sorumluluk projesi. Yaklaşık 3 ay önce başlayan bir süreç arkadaşlarımızın üniversite ile halkın teması için bir sosyal sorumluluk projesi yapmasını istemiştik. Uzun süre çalışmalar yaptık konuyla ilgili daha sonra hem topluma okuma bilincini kazandırmak, hem de çocukların bu 23 Nisan bayramında bir hediye almasını sağlamak amacıyla böyle bir projeye karar verdik. Temel amacımız, geleceğimizin okuyan nesillerin elinde olması. En azından bu anlamda okuma alışkanlığını kazandırmak için bir nebzede olsa çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik. Katılımcıların hepsine teşekkür ediyorum, birçok destekçimiz ve yardımcımız oldu. Onlar olmasaydı zaten bu projeyi gerçekleştirmemiz mümkün olmayacaktı. Öğrencilerimize özellikle çok teşekkür etmek istiyoruz çünkü emeğin tamamı onların eseri” dedi.

2 BİN KİTABI DESTEK ALARAK TOPLADIK

Proje kapsamında topladıkları 2 bin kitabı destek alarak topladıklarını söyleyen Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. Sınıfı öğrencisi Gülşah Silo, “Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu ikinci sınıf öğrencisiyim. Ders kapsamında sosyal sorumluluk projesi yapmamız istendi. Bizde grup arkadaşlarım ve hocalarımla beraber düşünerek insanlara daha ne kadar faydalı olabiliriz diye düşünüp böyle bir proje yapmak istedik. Birazda kitap okumanın farkındalığını oluşturmak istedik insanlar üzerinde. Çocuk kitaplarını topladıkça 23 Nisan’da yapalım dedik etkinliği, çocuklara biraz faydamız olsun ve daha çok dikkat çekebilelim çocuklar açısından. Burada 2 bini aşkın tane kitap var, bunların çoğunu sosyal medyadan, Büyükşehir Belediyesi’nden ve farklı yerlerden destek alarak topladık” diye konuştu.

İNSANLARA YARARLI OLMAK İÇİN BÖYLE BİR PROJE GELİŞTİRDİK

Hazırladıkları projeyi insanlara yararlı olmak için geliştirdiklerini belirten Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. Sınıfı öğrencisi Sena Erman, “Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencisiyim, projeye başladığımız zaman kitap bulma konusunda biraz sıkıntı çekmiştik. Projenin gidişatı ilk başlarda çok yavaştı daha sonra sosyal medyadan paylaşımlar yapınca insanlardan da olumlu tepkiler alıp kitapları toplamaya başladık. 2 binden fazla kitap topladık ve insanlara yarar sağlamak için böyle bir proje gerçekleştirdik. Katılım yoğun biz bu kadar katılım olacağını düşünmüyorduk açıkçası. Ama 23 Nisan olması dolayısıyla da çok fazla katılım oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://www.haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir