Vali Mutlu’ya “Halkla İlişkiler” Ödülü

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), 12. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri kapsamında, kamu kuruluşları kategorisinde “Harekete Geç” kampanyasıyla en iyi halkla ilişkiler projesi ödülü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya verildi.

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan proje ve kuruluşlara Altın Pusula’ları dün akşam teslim edildi. İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun İstanbul Valiliği adına en iyi halkla ilişkiler projesi ödülünü alması, ise kafaları karıştırdı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD)’nin 12. Altın Pusula Halkla İlişkiler ödül törenine katıldı. Vali Mutlu, kamu kuruluşları kategorisinde “Harekete Geç” kampanyasıyla İstanbul Valiliği adına en iyi halkla ilişkiler projesi ödülünü aldı.

BİR ÖDÜL DE BOYNER’E

TÜHİD gecesinde UNDP özel ödülü de “Kadın çalışanlar için marka şirket olmak” projesiyle Boyner Holding’e verildi.

“KONUŞMA YAPTIRMADIK”

Vali Mutlu’ya en iyi halkla ilişkiler ödülü verilmesiyle ilgili olarak TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, projeye katılımların ekim ayında başlatıldığını ve jurinin mayıs ayında toplandığını, yani ödülün önceden belirlenmiş bir ödül olduğunu belirtti.

Toksü’nun açıklamaları şöyle:

“İstanbul Valiliği’nin projesi 2006 yılında başlatılan bir proje. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında bu projeyle yarışmaya katıldılar. Altın Pusula jürisi projeler için Mayıs ayında toplandı ve kararını verdi. Gezi Parkı eylemleri nedeniyle 4 Haziran’da yapmayı planladığımız töreni dün akşama erteledik.  Vali Mutlu, törene katılacağını bildirince ‘hayır katılamazsınız’ diyemezdik. Önceden kararı verilmiş bir ödüldü. Şimdi ‘Eylemler nedeniyle bu ödülü veremiyoruz’ deme şansımız da yoktu. Ama Vali Mutlu’yu törende konuşturmadık. Yani çıkıp konuşma yapmasını istemedik.”

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir