Zonguldak ‘Sazlı Cazlı’ Grubu, Zonguldak’ta Konser Verdi

Zonguldak 'Sazlı Cazlı' Grubu, Zonguldak'ta Konser Verdi

AMERİKALI ve Türk müzisyenlerden oluşan ‘Sazlı Cazlı’ grubu, Karadeniz türkülerine yer verdiği turne kapsamındaZonguldak’ta konser verdi.
ABD Ankara Büyük elçiliği Halkla İlişkiler ve Kültür İşleri Bölümü’nün katkılarıyla, ‘Müzik ruhun gıdasıysa caz mükellef Karadeniz kahvaltısıdır’ diyerek Türkiye turnesine çıkan ‘Sazlı Cazlı’ grubu, Bursa’nın ardından Zonguldak’taki alışveriş merkezinde konser verdi. Caz müzisyeni ve eğitmeni Emre Kartari’nin yanında Ayça Kartari, Kevin Simpson, Onur Puza, Taylor Barnett ve TRTsanatçısı solist Yahya Geylan’dan oluşan grubun seslendirdiği ‘Çanakkele’, ‘Çayelinden öteye?, ‘Eylen Sunam’, ‘Hekimoğlu’ türküleri beğeni topladı. Yaklaşık 1 saat süren konserin ardından izleyiciler grubu alkışladı.

Grubun solisti Yahya Geylan, geçen yıl İç Anadolu Bölgesi’ndeki turnelerini bu yıl Karadeniz’de yaptıklarını söyleyerek, “Bütün dinleyenleri konserlerimize bekliyoruz. Caz müziğiyle halk müziğini birleştirdiğimiz bir proje. Caz müziğinin armonisi üzerine Türk ve Halk Müziği ezgilerini serpiştirdik. Bizleri izleyin. Çok mutlu olursunuz. Keyif alırsınız” dedi.

http://www.haberler.com/zonguldak-sazli-cazli-grubu-zonguldak-ta-konser-8438641-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir