Başarılı Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Başarılı Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Başarı, ilk önce kişinin başarılı olduktan sonra mutluluğudur. Başta kendisi ve çevresinin onunla gurur duyası olmak istediği gelmek istediği noktaya gelmesidir. Kim başarılı olmak istemez ki başarı yolunda kat etmemiz gereken çok yolun olduğudur. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarılı insanların hayat hikâyesini okuduğumuzda mücadele, fedakârlık, sabırla neler yaptıkları ve sonunda amaçlarına ulaştıklarıdır. Şimdi başarılı insanların kurallarının ne olduğu nasıl başardıklarını öğrenelim.

 

Başarı İçin Gerekenler Nelerdir;

İlk başta bir amaç olmalıdır. Amacımız ne bu amaç uğruna neler yapabiliriz. Bu başardıktan sonra hayatımda neler değişecek.

Plan yapın günün 24 saatini dilimlere ayırın. Sabahları erken kalkın kahvaltıyla başlayın. Sağlığınıza uygunuza daha çok dikkat edin. Sağlam vücut, sağlam kafayla beraber başarılı olur unutmayın.

Başarılı hayat hikâyelerini okuyun. Başarılı insanların sözlerini yazın arada okuyun, ilerde kendinizin de onlar başarılı olacağınıza kendinizi inandırın.

Başa racam, yapabilirim, kendime güveniyorum gibi kelimeleri kendinize söyleyin.

Çalışmalarınızı aksatacak, moralinizi bozacak kişilerden uzak durun. Tv, bilgisayar, telefon gibi zamanınızı boşa götürecek şeylerden uzak durun.

Sıkıldığınızda yürüyüşe çıkın ya da sevdiğiniz onlarla mutlu olacağınız arkadaşlarınızla zaman geçirin süreyi uzun tutmayın çünkü yapacağınız bir programınız ve başarmanız gerekeler var unutmayın.

Ertelemeyin başarının en büyük düşmanı ertelemedir. Programınızın aksamasına yol açacaktır. Başarılı yolunda kesintiye uğratacaktır.

Günlük yaptıklarınızı gözden geçirin şimdiye kadar neler yapmışsınız ve zamanınız size yetebilecek mi kalan zaman da neler yapabilirsiniz. Daha iyi nasıl çalışabilirim. Bu tempo ile başarabilirliyim. Bunları düşünürken sakın paniğe kapılmayın sakin kafayla tekrar gözden geçirin.

Hayal kurun başardığınız da nasıl bir hayat sizi bekliyor sevdiklerinizin sizin nasıl gurur duyacağını hayal edin.

 

KAYNAK: http://basarinedir.com/basarili-olmak-icin-gerekenler-nelerdir.html

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir