Etkili Reklam Yazma

 Satış Ortağı olduğumuz ürünleri tanıtırken önem vereceğimiz  konulardan biri de etkili bir reklam metni yazmak olacaktır. Çünkü  bu konuda iyi olmaya ihtiyaç vardır.
İyi bir reklam metni komisyonlarımızın artmasına yardımcı olacaktır.  Reklam metinlerimizi, satış sayfalarımızda, bir takım yerlere reklam  ve ilan verdiğimizde v.b. kullanırız.
 Reklam metinleri gelişi güzel yazılamayacak kadar önemlidir.
Yani  bir reklam metninin kendi içinde bir sistematiği vardır. Genelde  bunu takip etmemiz gerekir.
Etkili bir reklam metni yazabilmek için öncelikle ürünümüzü iyi tanımamız gerekir. Ürünü iyi tanımanın şartları ise bazı sorulara cevap verebilmekten geçer. Ortadaki sorun nedir? Bu sorunun çözümüne yönelik, ürünümüzün bir çözüm yöntemi var mı? Sorunu nasıl çözüyor? İnsanlar bu ürünü neden almalı? Kişi bu ürünü aldığında ne gibi olumlu şeyler olacak? Bu ürünü almak için ne yapmalılar? sorularına cevap verebilmeliyiz.
Etkili bir reklam metni için ikinci yapılması gereken ise, ikna edici bir başlık oluşturmaktır. Bu başlık müşterinin dikkatini çekebilmelidir.
Başlığın hemen altında, müşterinin ilgisini devam ettirecek bir metin yazın.  İnsanda bir istek uyansın.En altta bir link olsun.
Tabi metni öyle yazmalısınız kj kişi sizin ondan yapmak istediğiniz şeyi yapsın, yani linkimize tıklasın. İşte bunun için metinde inanılırlık oluşturmalısınız. Ürünün üstün yönlerini vurgulamalısınız. Abartı ve yalandan uzak durarak ikna edici olmalısınız.
Burada tekrar etmekte fayda var. Bir metnin en önemli kısmı başlıktır. Başlık, insanların sizin metninizi okumasına ve sonrasında da linkinize tıklamasına yardımcı olur. Onun için başlığınız insanları heyecanlandırmalıdır. Metniniz de başlıkla tutarlı olmalıdır. Çünkü sonuçta metni başlığınıza göre oluşturuyorsunuz. Metnin tüm bölümleri birbiriyle tutarlı olmalıdır.
Metinde kullandığınız dil de önemlidir. Buna dikkat edin. Karşınızdakiyle sohbet ediyormuş gibi yazın. Kendinizden çok müşterinize hitap edin.
Müşteriyle sohbet ediyormuş gibi yazarken, bunu yanlış anlamayın. Kesinlikle laubali olmayın. Ciddiyeti elden bırakmayın.
Dolayısıyla metnimizi şu sistematiğe göre hazırlayabiliriz.
  1. En başta dikkat çekici bir başlık olmalı.
  2. Başlığın altında bir alt başlık olmalı. Ana başlıkta yakaladığınız ilgiyi devam ettirmek ve müşteriyi sizin ana sayfanıza yönlendirmeye teşvik etmelidir.
  3. Gövde metninde sorunun ne olduğunu belirtin. Çözümünüzün ne olduğunu söyleyin. Faydalarını anlatın. Örnekler ve rakamlar verebilirsiniz.
  4. Satış ortaklığı linkinizi koyun.
  5. İmza bölümünüz olsun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir