Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

 

images

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün amacı, halkla ilişkiler, reklam ve pazarlama iletişiminin tüm alanlarında bilgi ve deneyimi etkileşimine dayalı, öğrenim odaklı eğitim vermek ve bu doğrultuda yerel ve evrensel paylaşıma açık, değerli iletişimciler yetiştirmektir.

Öğrencilerimizin pazarlama iletişimi alanında yönetsel bilgi-beceri kazanabilmeleri, yaratıcı çözümler üretebilmeleri ve stratejik düşünebilmeleri amacıyla interaktif bir öğrenim anlayışı benimsenmektedir. Bu anlayışla hazırlanan öğrenci çalışmaları, farklılık yaratarak iletişim alanındaki yarışmalarda (Genç Kırmızı, Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması, vb.) ödüller kazanmaktadır.

Öğrencilerimiz, aldıkları seçmeli dersler, hazırladıkları projeler, reklamlar ve iletişim kampanyalarıyla mezun olduklarında reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında, medya planlama ve satın alma şirketlerinde, dijital ajanslarda, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde ve kamu kuruluşlarında halkla ilişkiler uzmanı, reklamcı, marka yöneticisi, iletişim uzmanı, medya planlamacı, metin yazarı, müşteri temsilcisi, araştırmacı, stratejik planlamacı olarak çalışabilmektedir.

kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir