HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü nedir ? Mesleki özellikler nelerdir ? Hangi üniversitelerde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü vardır ? Mezun olunca iş olanakları nelerdir ? Halkla İlişkiler ve Tanıtım

TANIM

Çalıştığı kurumun tanınmasını, yaptığı çalışmaların kişilerde olumlu etkiler oluşturmasını,çevresiyle iyi ilişkiler kurmasını ve saygınlığının artırmasını sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları yapan kişidir.

GÖREVLER

Çalıştığı kurumun tanıtıcı raporlarını, haber bültenlerini ve resimli broşürlerini hazırlar, Kurumun çalışmalarının ve etkinlik alanlarının çeşitli basım yayın ve iletişim araçları ile halka tanıtılmasını sağlar, Konferans, seminer, sergi, basın toplantısı, yıldönümü gibi kültürel ve sosyal etkinlikleri düzenler, Yöneticilerin konuşma ve yazışmalarını inceler, Kurumla ilgili izlenimleri takip ederek kurumun daha iyi tanıtılmasını ve saygınlığının artırılmasını sağlayacak çalışmalar yapar.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Halkla ilişkiler ve tanıtım elemanı olmak isteyenlerin; İnsanlarla iletişim başarılı iletişim kurabilen, araştırma merakı olan, dışa dönük, girişken, dış görünümüne önem veren,hitabeti güçlü kimseler olması gerekir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Genellikle halkla ilişkiler ve tanıtım elemanı büro ortamında masa başı çalışır. Bazen de büro dışında konferans, seminer gibi kültürel ve sosyal nitelikteki etkinliklerde görev alabilir. Kişi çalışırken, yöneticilerle, meslektaşlarıyla, kurum elemanlarıyla ve kurumla ilişkisi olan diğer insanlarla iletişim halindedir.

KAYNAK: Dogruokul.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir