HALKLA İLİŞKİLERDE YENİLİKLER

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından bu yıl on birincisi düzenlenecek olan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde heyecan dorukta.altin-pusula-logo_1338972096

Sektörün en başarılı projelerinin değerlendirildiği yarışmada başvuru süreci Mart’ta sona ererken, kazanan projeler Haziran ayında gerçekleştirilecek törende açıklanacak.

Altın Pusula değerlendirme süresi boyunca etik değerlere önem verildiğini belirten Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü; “Açık ve şeffaf değerlendirme gerçekleştiriliyor. Jüri değerlendirmelerinin tamamlanması sonunda bu yıl 3 ayrı jüri toplantısı yapılacak; Büyük jüri, UNDP jürisi ve genç iletişimciler jürisi. Açık bir sistemde tüm jüri üyelerinin puanları ekranda toplanıyor ve puan sıralamaları yukarıdan aşağıya anında görülerek kategori birincileri belirleniyor. Sonrasında jüri uygun bulursa özel ödül ve büyük ödülü belirliyor” dedi.

Fügen Toksü, TÜHİD’in yarışmaya çok fazla emek verdiğini belirterek, sürdürülebilirliğini sağlamanın, sürekli geliştirmenin, büyütmenin, her sene kendi rekorunu kırar hale getirmenin TÜHİD’in verdiği önem ile gerçekleştiğini söyledi.

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde bu sene yeni bir kategori eklendi; Dijital ve Sosyal Medya İletişimi. Dijitalin markalar için önemi büyük, projelerin hedef kitleye ulaşmasında önemli role sahip. Bu nedenle bu sene Altın Pusula Ödülleri’ne ayrı bir kategori olarak yer aldı.

Yarışmanın diğer kategorileri ise şöyle; Kurumsal İletişim, Gündem Yönetimi, Kurum İçi İletişim, Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri, Kriz İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Kurumsal Sorumluluk, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları, Sponsorluk İletişimi, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri, Medya İlişkileri, Uluslararası Proje/Kampanya, Kategori Dışı Projeler ve Genç İletişimciler.

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nin diğer önemli yeniliği ise UNDP Özel Ödülü. UNDP Özel Ödülü belirli bir kategori altında yer almazken, kurumlar / ajanslar bu ödüle başvuruda bulunamıyor. Jüri değerlendirmeleri sonucunda sosyal ve çevresel etkileri en iyi ele alan projeye UNDP Özel Ödülü’nü verecek.

Toksü, bu yıl Altın Pusula’yı UNDP Özel Ödülü ile taçlandırdıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Birleşmiş Milletler Kalkınma Teşkilatı bizim ödül teklifimizi değerlendirdi. TÜHİD’in 40 yıllık bir meslek örgütü olması, Türkiye adını taşıması, Altın Pusula’nın iş dünyası tarafından kabul edilen başarısı, UNDP’nin bu kararı almasını sağlamış. Biz de UNDP ile birlikte Altın Pusula Ödülleri’nde buluşmaktan çok memnunuz. Altın Pusula böylece küresel bir ödül alanı yaratmış oldu.”

KAYNAK: http://www.halklailiskiler.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir