Mersin’de Kamu Çalışanlarına Halkla İlişkiler Eğitimi

 

 

Vali Güzeloğlu: “Devleti insan için var eden, insanın mutluluğunu amaç edinen bir anlayışın temsilcileriyiz”

 

bimer-ve-halkla-iliskiler-egitim-semineri-IHA-20131126AW000624-3-t

 

 

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, devletin insan için var olduğunu ve kendilerinin de insanın mutluluğunu amaç edinen bir anlayışın temsilcileri olduklarını söyledi.  

Güzeloğlu, Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonu’nda Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) tarafından kamu çalışanlarına yönelik düzenlenen halkla ilişkiler eğitim seminerinin açılışında yaptığı konuşmada, devletin varlık nedeninin vatandaşına hizmet etmek ve beklentilerini karşılayarak onun hayatını kolaylaştırmak olduğunu belirtti.   

İnsanı merkezine almayan hiçbir sürecin doğru sonuç vermeyeceğini vurgulayan Güzeloğlu, şöyle devam etti : 

“Devleti insan için var eden, insanın mutluluğunu amaç edinen bir anlayışın temsilcileriyiz. Cumhuriyetin temel anlamı içerisinde vatandaşlarımıza, herkesin birinci sınıf bir yurttaş, kamu hizmetlerinin herkese eşit ve herkesin Cumhuriyetin eşit birer bireyi olduğunu hissettirmek vardır. Bu bizim en öncelikli görevimizdir. Açık, paylaşıma ve değer çoğaltmaya dönük bir kamu hizmeti anlayışı giderek güçlenmektedir. Bu yeni dönemde de bir dizi düzenleme yapıldı .” 

Bu tür düzenlemelerin, anlamlı, verimli ve başarılı olabilmesi için uygulayıcılarının özverili ve gayretli çalışması gerektiğini ifade eden Güzeloğlu, şunlardı kaydetti : 

“Gönüller sultanı Yunus’un ‘Ete kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm’ sözünde olduğu gibi insanlarla iletişim adına sizler de bir Yunus gibi görünmelisiniz. Kamuya dönük dilek ve şikayetlerini aktaran herkese, bütün bu amaçlanan hedefleri anlatanlara önce insan sonra bir kamu görevlisi olarak hizmet vermektesiniz. Yani bizim gözümüz, elimiz, dilimiz ve sesimizsiniz. Bugün burada yapılan toplantı ve 3 gün sürecek çalışmalar özelde belirtilen amaçları gerçekleştirecek, genelde ise bizi, çocuklarımızı daha gelişmiş ve güçlü bir Türkiye yararına taşıyacak çalışmadır .” 

Eğitimlere, 8 farklı ilden 600’ü aşkın kamu görevlisinin katıldığı bildirildi.  

Ayrıca üç gün sürecek seminerlerde katılımcılara, halkla ilişkiler, iletişim, protokol kuralları ve danışma hizmetleri derslerinin yanı sıra BİMER sistemi hakkında da bilgiler verileceği öğrenildi.