Muhtarlara Halkla İlişkiler Eğitimi

599_5Muhtarlara Halkla İlişkiler Eğitimi

 

Kütahya Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü’nce hazırlanan “Muhtarlarımıza, Muhtarlar ile Birlikte Halkla İlişkileri Anlatıyoruz” konulu proje kapsamında toplantı yapıldı.

Kütahya Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik hazırlanan “Muhtarlarımıza, Muhtarlar ile Birlikte Halkla İlişkileri Anlatıyoruz” konulu proje kapsamında ikinci eğitim toplantısı yapıldı.

Kütahya Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik hazırlanan “Muhtarlarımıza, Muhtarlar ile Birlikte Halkla İlişkileri Anlatıyoruz” konulu proje kapsamında ikinci eğitim toplantısı Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Cantürk Caner tarafından Belediye Kültür Sarayında yapıldı.

Muhtarların kurumunla ilgili çevreleriyle olumlu ilişkiler kurmasını sağlamak, etkin ve verimli bir iletişim ortamı yaratmak olarak açıklanan projenin amacıyla ilgili şu açıklama yapıldı;””Muhtarlıklarımızca uygulanacak halkla ilişkiler uzun sürede getiri sağlayan bir etkinliktir. Çalışmaların bir amacı da, kuruma uzun vadede olumlu bir kimlik kazandırmak ve bu kimliği devam ettirmektir. Olumlu bir kimlik ise Muhtarlık kurumuna destek, güvenilirlik, çalışmalarında başarı getirmek demektir. Muhtarlarımızı ve halkı aydınlatmak ve onlara kamudaki çalışmaları benimsetmek, Muhtarlarımız ve halkta yönetime karşı olan olumlu davranışlar yaratmak, Muhtarlar ve halkın yönetimle olan ilişkilerinde işlerini kolaylaştırmak, Kamunun kararların isabet derecesini arttırmak için halktan bilgi almak, Muhtarlarımız ve halk ile işbirliği sağlayarak hizmetleri daha çabuk ve kolay görünmesini sağlamak, Muhtarlarımızın uygulama ve davranışlarında; halkın istek, dilek, tavsiye, telkin ve şikayetlerinden yola çıkarak aksaklıkları gidermek, Kamu yararlarına ilgili hususlara cevap vermeye çalışmak ve herkesin kişiliğine hürmet ederek sosyal sorumluluk duygusu oluşturmak.”

Proje kapsamında Kütahya’da 513 köy muhtarı ile 310 mahalle muhtarı olmak üzere toplam 823 muhtar eğitim alacak.

Şaphane Muhtarlarının eğitimi 18 Eylül 2012 tarihinde Simav Eynal Kaplıcalarında, Pazarlar, Simav, Domaniç, Tavşanlı Muhtarlarının eğitimi ise 27 Eylül 2012 tarihinde Tavşanlı Belediye Kültür Sarayı Salonunda, Aslanapa, Altıntaş, Dumlupınar Muhtarlarının eğitimi 02 Ekim 2012 tarihinde Altıntaş Belediye Kültür Salonunda, Çavdarhisar, Gediz Muhtarlarının eğitimi 12 Ekim 2012 tarihinde Gediz Halk Eğitim Merkezinde, Emet, Hisarcık Muhtarlarının eğitimi 22 Ekim 2012 tarihinde Emet Belediye Düğün Salonunda yapılacak.

Belediye Kültür Sarayında yapılan toplantıya İl Mahalli İdareler Müdürü Hüseyin Bozkurt, İlçe Nüfus Müdürü Halil Topbaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Zeki Arı ve Merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları katıldı. – KÜTAHYA

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir