Uşak Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Iı. Öğretim İçin Öğrenci Alacak

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ikinci öğretimine 50 öğrenci alınması teklifi Yükseköğretim Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ikinci öğretimine 50 öğrenci alınması teklifi Yükseköğretim Genel Kurulu’nda kabul edildi.
usak-universitesi-gazetecilik-bolumu-ii-ogret-8406558_x_o
Rektör Prof. Dr. Sait Çelik konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada gelecek eğitim öğretim yılında İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nün ikinci öğretimine 50 öğrenci alınacağını bildirdi. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (birinci ve ikinci öğretim), Radyo, Televizyon ve Sinema (birinci ve ikinci öğretim), Yeni Medya (birinci ve ikinci öğretim), Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü ile Gazetecilik Bölümü (birinci ve ikinci öğretim) bölümleri olduğunu belirten Rektör Çelik “Gazetecilik Bölümünün birinci öğretimine 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrenci almıştık. Gelecek eğitim öğretim yılında bölümün ikinci öğretimine 50 öğrenci alacağız. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi, alanında deneyimli ve başarılı öğretim elemanlarıyla ve günümüz şartlarına uygun ders içeriğiyle öncelikle bölgenin en iyi iletişim fakültelerinden birisi olma hedefiyle çalışmaktadır. Sektöre nitelikli gazeteciler yetiştirmek üzere yola çıkan Gazetecilik Bölümümüz gazetecilik mesleğinin önemini, kamuoyu oluşturmadaki işlevini bilen, meslek etiğine inanan, mesleğin gerektirdiği donanıma sahip, Türkiye’nin yanı sıra dünyayı da yakından izleyen, konulara geniş bir bakış açısıyla yaklaşan, alanında uzmanlaşmış kişiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır” dedi. – UŞAK

kaynak : http://www.haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir