Halkla İlişkilerde Pazarlama İletişimi ve Kurumsal İletişim

Halkla İlişkilerde Pazarlama İletişimi ve Kurumsal İletişim

 

Pazarlama iletişimi, pazarlama çerçevesi içindeki fonksiyonlardır, mesajların ve ilgili medyanın pazarla iletişimidir. Pazarlama iletişimi pazarlama karışımının promosyon bölümüdür.

Pazarlama iletişiminin birincil hedefi tanımlı dinleyicilerinin davranışlarını bilgi vererek, inandırarak ve hatırlatarak etkilemek için ulaşmaktır. Pazarlama iletişimi markalar için yeni müşterilerini, bilinirlik ve denemeye cesaretlendirmeyi oluşturarak kazandırıyor. Pazarlama iletişimi aynı zamanda geçerli müşteri tabanını satın alma davranışlarını markanın avantajları hakkında ek bilgi verip destekleyerek sürdürüyor. Pazarlama iletişiminin ikincil hedefi, müşterileri, görünümleri, yatırımcıları ve diğer önemli paydaşları arasındaki ilişkileri oluşturmak ve pekiştirmektir.

thCAHZXWHCBaşarılı pazarlama iletişimi promosyonel karışım adı verilen seçeneklerin birleşimine dayanmaktadır. Bu seçeneklere reklam, satış promosyonu, halkla ilişkiler, doğrudan pazarlama ve kişisel satış dahildir. Aynı zamanda internet de pazarlama iletişimi için önemli bir araçtır.

Bir işin verimli gitmesi için, üst düzey yöneticilerden çalışanlara, tedarikçilerden yatırımcılara ve hatta müşterilere kadar iletişimin iyi çizgilerle kurulmuş olması gerekir. Değişim yönetiminde ve kurumsal yönetimde, kurumsal iletişim stratejileri önemli bir husustur.

Kurum; uyumluluk, güvenilirlik ve etik içinde yaygınlaşması için tüm paydaşları ile aynı mesajı konuşmalıdır. Kurumsal iletişim, kurumun mesajlarını oluşturmasına, vizyonunu, misyonunu ve değerlerini birleştirmesine yardımcı olur ve kurumun mesajları, aktiviteleri ve uygulamaları hakkında paydaşlarıyla iletişim sağlanmasına destek verir. Kurumsal iletişimin yapısı kurumun bütün iletişimlerini stratejik olarak en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlayan bütün yolların vizyonu anlamına gelir.

 

kaynakça:http://www.halklailiskiler.com/kurumsal-iletisim.html

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir