İlkokul Çocuklarının “yarınlarını aydınlattılar”

ANTALYA (AA) – SÜLEYMAN ELÇİN – Antalya’da bir grup üniversite öğrencisi, yürüttükleri sosyal sorumluluk projesiyle ilkokul öğrencilerine kütüphane yaptı, okulun bahçe duvarını onardı.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, ilkokul öğrencilerinin fiziki alt yapılarını geliştirmek için “Yarınlarını Aydınlat Projesi” başlattı.

Kepez ilçesindeki Ahatlı İlkokulunu pilot okul seçen öğrenciler, okulun kütüphanesinin bulunmadığını ve bahçe duvarlarının yıkık olduğunu belirledikten sonra çalışmalara başladı.

-Kız öğrenciler çanta sattı, erkekler duvar ördü

Kız öğrenciler, gerekli parayı temin etmek için atık dergilerden yaptıkları çantaları pazar ve kermeslerde sattı. Erkeköğrenciler de okulun bahçe duvarının onarımı ve kütüphanesi için malzeme temin etti.

Öğrenciler imece usulü çalışarak onardıkları okul bahçesini boyadı.

-Kütüphaneye 250 kitap

Üniversiteli gençler, okula kütüphane kurmak için de çalışma yürüttü.

Öğrenciler, kendi elleriyle boyadıkları ve düzenledikleri kütüphane için yaklaşık 250 kitap, masa ve sandalye satın aldı.

Kütüphanenin açılışını Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Beykan Çizel ile yapan proje koordinatörü öğretim görevlisi Özlem Mansuroğlu, amaçlarının öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek olduğunu kaydetti.

Öğrencilerinin özverilerine hayran kaldığını ifade eden Mansuroğlu, “Öğrenciler boyamadan duvar örmeye çiçek ekmeden harç karmaya kadar her aşamada alın terlerini döktüler. Çok çalıştılar ve çok yoruldular. Onlarla gurur duyuyorum. Büyük emek sarfettiler” dedi.

-“Geleceğe iz bırakmak istiyoruz”

Projede görev alan öğrencilerden Nazım Petek ise gelecek nesiller için adım atmak amacıyla bu projeyi hazırladıklarını vurguladı.

Bilinçli bir nesil için kitap okumanın önemine işaret eden Petek, “İş gücümüzü ve alın terimizi koyarak projeyi tamamladık. Geleceğe bir iz bırakmak istiyoruz. Dışarıda gezen bir nesil yerine kütüphanede kitap okuyan bir nesil yetişmesini amaçlıyoruz” diye konuştu.fft81_mf4767933

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir