Sadece Bir Kupa (!)

 

Milyarlar Fetihler Bekliyor

   Zannetmeyin ki, Galatasaray’ın UEFA kupası almasına yalnızca Türkiye’deki 65 milyon sevindi. Beş kıtadaki milyonlarca Türk sevindi. Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar, İngiliz sömürgesiyken inim inim inlemiş milyarlar “oh” çekti, Galatasaray’a alkış tuttu. Batı Avrupa ülkelerinde ekmek kavgası veren, buralarını vatan tutan, ama yıllardır Türk olmanın ezikliğini her an hisseden milyonlar, Türkiye’dekilerden çok daha fazla sevindi.

   Yalnızca onlar mı? Hayır. Türk’ün yaşadığı her yer bayram yerine döndü Galatasaray’ın zaferiyle. Sofya’da, Kırcaali’de, Gümilcine’de, İskeçe’de, Avustralya’da, Amerika’da, on binler sevindiler, Türk olduklarını haykırarak, hem de göğüslerini gere gere…

Yalnızca onlar mı? Malezya’da yayınlanan ” The Star Gazetesi “, Galatasaray’ın Müslüman bir ülkenin takımı olduğunu vurgulayarak “Artık İslam ülkeleri de futbolda söz sahibi” yorumunu yaptı.

Nijerya basını Galatasaray’ın zaferine geniş yer verdi. “Futbolda, Batı hegemonyasının kırıldığını” yazdı.

Srilanka’da yayınlanan “The Strais Times” gazetesinin yorumunda Galatasaraylı futbolculardan “kahramanlar” diye söz edildi ve “Galatasaray’ın bir peri masalını hayata geçirdiği” yazıldı.

İslam aleminde Türkiye’ye en fazla muhalif olan İran’da dahi gazeteler Türkçe, “Yaşasın Galatasaray” diye başlık attı.

GALATA~2   Yalnızca onlar mı sevindi? Hayır. Hristiyanlar dahi Galatasaray’ın zaferi için, dua etti. Rumen Devlet Televizyonu spikeri “Tanrım! Türkler ‘e yardım et” diye yalvardı. Maçı anlatan Cezayirli spiker Popescu’nun penaltı atmasıyla birlikte çılgınlar gibi “kazandık, kazandık” diye bağırdı. Yüzlerce yıl Osmanlıyla sevinmiş, Osmanlıyla üzülmüş milletlerin torunları, Galatasaray’la sevindiler.

 

Bayrakların rüzgar beklediği gibi, milyarlar, Fatihleri bekliyor. Demirden batı kapılarını sonuna kadar açacak, batıyı kendi silahıyla geçecek, bin bir bahaneyle arkasına saklanmayacak, çalışacak, çok çalışacak ve sonunda başaracak Fetihleri…

Aynı Galatasarayımızın Fethettiği gibi…

 

Kaynak

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a61253.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir